Czy można rozciągnąć buty u szewca?

Buty u szewca

Kupiłeś buty, które w sklepie wydawały się całkiem dobre, jednak po przymiarce w domu sytuacja nie wygląda już tak kolorowo? Nie chcesz ich jednak oddawać? Nie martw się, istnieje dla Ciebie ratunek.

8 Sposobów na domowe rozciągnięcie butów

Istnieje wiele sposobów na rozciąganie butów na długość. Możesz spróbować zrobić to po domowemu, własnymi darmowymi sposobami. Jak się do tego zabrać? Jest kilka dróg, które mogą stać się bardzo pomocne przy Twoim problemie:

  1. Grube skarpety – załóż grube skarpety, a na nie nowe buty i tak spaceruj po domu przez 1 lub 2 dni;
  2. Mokre skarpety – woda wpływa na rozciąganie obuwia a więc spróbuj założyć na stopy mokre, jednak lekko wyciśnięte skarpety i pochodzić w nich jakiś czas;
  3. Gazety – zbyt małe buty wypychaj gazetami i tak pozostawiaj na półce na całą noc;
  4. Wrzątek – mowa już była o wodzie mającej właściwości rozciągające, tutaj zadziałaj wlewając wrzątek do czubka buta i szybko go wylewając, po czym to samo zrób z tyłem buta. Następnie załóż swoje obuwie na nogi i pospaceruj w nich jaki czas. Pamiętaj jednak, aby nie stosować tego sposobu na butach, które były klejone!
  5. Jeśli Twoje buty są skórzane możesz zastosować sposób z rozciąganiem przez parę wodną. Potrzymaj swoje obuwie nad wrzątkiem i zaczekaj aż zmięknie po czym załóż na nogi i tak jak w większości opisanych przypadków pochodź w nich jakiś czas.
  6. Gorąca woda pomaga, to może spróbować z lodem? Tutaj działamy w ten sposób, że wlewamy wodę do reklamówek, którymi wypełniamy buty, a te wstawiamy do zamrażalnika na całą noc. Trik ten również działa najlepiej z obuwiem skórzanym.
  7. Suszarka – zakładamy grube skarpety, na nie naszą parę butów i suszymy zwykłą suszarką do włosów. Ciepły strumień dobrze wpłynie na rozciągnięcie się materiału naszego obuwia.
  8. Jeśli nie chcesz, lub po prostu boisz się zastosować domowych sposobów możesz poszukać w sklepach obuwniczych specjalnych preparatów wspomagających rozciąganie. Są to zwykle płyny w aerozolu, którymi spryskuje się obuwie aby dopasowało się ono do stopy.

Czy warto oddać buty do szewca jeśli wszystkie metody zawiodą?

Szewc SneakersSpa Warszawa
Profesjonalne usługi szewskie w Warszawie

Spróbowałeś możliwych domowych sposobów, ale nic one nie dały, oraz kupiłeś specjalny preparat w celu rozciągnięcia zbyt małej pary butów jednak nie dało to albo nic, albo efekt jest niezadowalający? Nasuwa Ci się teraz na myśl pytanie: czy można rozciągnąć buty u szewca? Ależ oczywiście! Szewc to specjalista, który profesjonalnym okiem spojrzy na Twój problem i stwierdzi, czy da się coś na niego poradzić. Jeżeli będzie taka możliwość to rozciągnie buty specjalnym prawidłem, a Ty nie będziesz musiała martwić się, że zepsujesz swoje obuwie. Wizyta ta łączy się jednak z kosztami, jednak w tej sprawie są one naprawdę niewielkie.

Post Author: meganews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *