Gitara – Bezpieczny Instrument dla Dziecka

Przychodzi taki moment, że młody człowiek zaczyna interesować się mniej lub bardziej muzyką. Muzyka z kolei jako pasja jest jedną z lepszych o jakich może pomarzyć rodzić – wymaga siły charakteru, ciężkiej pracy, samozaparcia – czyli cech, które rodzice chcieliby aby ich dziecko posiadało. Z drugiej jednak strony woleliby aby dziecko zainteresowało się mniej głośnym instrumentem – nie koniecznie musi od razu grać na perkusji czy trąbce.

Gitara klasyczna dla początkujących

Bezpiecznym instrumentem dla początkującego zdaniem rodziców jest gitara. Najlepiej jeśli jest to gitara akustyczna, klasyczna. Nie jest zbyt głośna, nie zajmuje dużo miejsca i co więcej nie ma barierowej ceny gdy chodzi o zakup. Jeśli rodzice decydują się na dofinansowanie pasji młodego człowieka jest to bardzo istotny aspekt, a mianowicie zaczynają się z dzieckiem zastanawiać jakie są rodzaje gitar klasycznych i który z nich wybrać.

Doskonałym rozwiązaniem uczącym charakteru młodego człowieka jest to, aby samodzielnie zarobił, czy też zainwestował z własnych oszczędności przynajmniej część kwoty – konsekwencją takiego działania będzie nabranie szacunku do zakupionego instrumentu i większa chęć do ciężkiej nauki.

Jeśli myślimy o zakupie gitary dla nastolatka można partycypować w kosztach pół na pół. Połowę ceny nastolatek może swobodnie zarobić chwytając się różnego rodzaju dorywczych prac. Może pomóc wygrabić liście sąsiadom, wyprowadzać psy z całej klatki. Może zatrudnić się legalnie (jeśli ma powyżej szesnastu lat) przy rozdawaniu ulotek, obsłudze na różnych festynach. Wymiernymi korzyściami z tego typu zachowania jest fakt, że nastolatek taki pozna szacunek do ciężkiej pracy, a czas oczekiwania na wymarzony instrument zweryfikuje jego chęci i potrzeby gry na nim. Jeśli ostatecznie zdecyduje, że nie chce inwestować zarobionych pieniędzy w instrument nie należy go w żaden sposób przymuszać.

Zakup pierwszej gitary dla dziecka

Inaczej sprawa ma się z zakupem gitary dla młodszego dziecka. Ma ono ograniczone możliwości zarobkowania pieniędzy, ale i takiemu dziecku warto założyć skarbonkę do której odkładał będzie swoją dolę na wymarzony instrument. Oczywiście młodsze dziecko otrzymuje prezenty także w formie pieniężnej, powinno nauczyć się odkładać środki na wymarzoną inwestycję. Może także otrzymywać od rodziców drobne sumy za pomoc w obowiązkach domowych, czy też można dogadać się z sąsiadami aby to oni przekazywali pieniądze za wykonane dobre uczynki pomocy. Dziecko może także sprzedać część zabawek.

Niezależnie od wieku pociechy wybór gitary jako instrumentu powinien być rozważny, poparty własnym wkładem dziecka, aby instrument nie stał później w kącie po pierwszych próbach nieudanej gry.

Samodzielna nauka czy szkoła muzyczna?

A co zrobić po zakupie gitary, czy pozostawić dziecko same by samodzielnie nauczyło się gry, czy też może posłać je do szkoły muzycznej? Wszystko zależy od predyspozycji i charakteru dziecka – pamiętajmy, że do niczego nie może być ono zmuszane, jeśli widzimy że nie przejawia ono chęci do nauki wówczas w szkole muzycznej niczego się ono nie nauczy jeśli będzie tam na siłę. Proponowaną taktyką, która najczęściej przynosi rezultaty jest najpierw kilkumiesięczna nauka w domu i obserwacja. Jeśli zauważymy, że dziecko przejawia chęci, że pasjonuje się każdym dźwiękiem i sprawia mu to radość wówczas warto rozpatrzyć zapisanie go na lekcje gry na gitarze. Musimy jednak pamiętać do jakiej szkoły zapisujemy nasze dziecko gdyż placówka placówce nie jest równa. Wszystko zależne jest od kadry jaka w niej pracuje. Popularna jest prywatna szkoła muzyczna w Katowicach (http://centrummuzyki.eu). To propozycja dla dzieci mieszkających na śląsku – warto wybrać się tam z dzieckiem, poznać kadrę uczącą i zapytać o warunki nauczania. Cieszy się ona sporą popularnością, wiele dzieci które do niej uczęszczały obecnie prezentuje bardzo wysoki poziom gry na wielu instrumentach, w tym na gitarze klasycznej.

Za naukę w tej szkole nie zapłacimy dużo, a miejmy też na uwadze iż opłata jaką będziemy uiszczać to jedynie inwestycja w nasze dziecko, które może wkrótce stać się wirtuozem gry na gitarze!

Post Author: meganews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *