Jaki wpływ na zdrowie mają owoce borówki amerykańskiej?

owoce borówki

Nasze zdrowie powinno być dla nas priorytetem, a nie da się ukryć, że to, co zjadamy ma kolosalny wpływ na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Jesteś tym, co jesz – mówi się, i nie bez powodu. Nasz organizm jest jedną wielką fabryką biochemiczną, w której zachodzą skomplikowane procesy syntezy i rozkładu. Aby fabryka ta miała z czego produkować cenne dla nas produkty, czyli składowe naszych tkanek, musimy dostarczyć jej odpowiedniego substratu, czyli materiału, który należy na te produkty przerobić.

Ogólnie rzecz biorąc bardzo cenne dla zdrowia człowieka jest wzbogacanie swojej codziennej diety w świeże owoce i warzywa. Powinniśmy je spożywać najlepiej na surowo, szczególnie owoce. Tylko wtedy zachowują najwięcej wartości odżywczych. Oprócz tego, owoce powinny pochodzić z ekologicznych gospodarstw, na których nie stosuje się szkodliwych dla naszego zdrowia oprysków.

Borówka posiada najwięcej dobrych właściwości dla ludzkiego organizmu!

Bardzo modnymi owocami, dotychczas niespecjalnie docenianymi, są wszelkie jagody: truskawki, maliny, porzeczki, czernice, borówki amerykańskie. Są one dostępne w lasach, można je także zakupić w sklepach, pochodzące ze specjalnych ekologicznych gospodarstw. Właśnie borówki amerykańskie są jednymi z najcenniejszych jagód, jakie znamy. Ich największym walorem jest doskonały smak – nie kwaśny, lekko słodki, rozpływający się na języku. Borówka amerykańska jest doskonałym dodatkiem do ciast, wypieków, deserów, do przyrządzania ciekawych sosów, a także do koktajli owocowych. Jest bardzo niskokaloryczna, zatem często wykorzystuje się ją w dietetycznych przepisach na desery.

Jaki wpływ na zdrowie mają owoce borówki amerykańskiej? Okazuje się, że ogromny! Przede wszystkim, zawarte w niej składniki pozwalają chronić przed rakiem! Mówi się też o dobroczynnym wpływie borówki na wzrok. Zawiera ona sporo witaminy A, która w kompleksie z beta-karotenem pomaga zapobiegać kurzej ślepocie, ale to nie wszystko. Ekstrakty zawarte w borówce poprawiają mikrokrążenie w gałce ocznej i pomagają leczyć zaćmę! Posiada wiele różnych właściwości o których można sobie poczytać dokładnie: http://borowkalewikow.com.pl/jakie-wlasciwosci-ma-borowka-amerykanska/

Zawiera ona również mnóstwo antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia. To sprawia, że borówka jest owocem odmładzającym, istnym eliksirem młodości. Chroni przed chorobami układu krążenia oraz poprawia przemianę materii, a nawet oczyszcza organizm z toksyn. Regularne spożywanie garści borówek dziennie pomoże nas uchronić przed wieloma popularnymi chorobami, opóźnia procesy starzenia i ogólnie sprawia, że czujemy się i młodziej, i lepiej! Niestety, tym co wpływa na rzadkie spożywanie borówki w naszej diecie jest jej wysoka cena – kilkadziesiąt złotych za kilogram.

Post Author: meganews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *