Jakie kary za wyłudzenie odszkodowania z oc?

Low angle view of the front part of a car after an accident

 

Wyłudzenie odszkodowania z oc jest oszustwem ubezpieczeniowym, za które grozi kara. Kara za wyłudzenie odszkodowania z oc jest różna, mali oszuści otrzymują tylko grzywnę natomiast większym grozi nawet kara więzienia. Bardzo często słyszy się złe opinie o ubezpieczycielach, jednak są przypadki, kiedy ubezpieczyciele są naciągani przez nieuczciwych klientów. Znane są przypadki naciągania ubezpieczycieli na różnego rodzaju kwoty z ubezpieczeń oc. Na pytanie – czy wyłudzanie odszkodowań z oc jest karalne – należy sobie bez względnie odpowiedzieć, że jest. Wszystkie najważniejsze informacje o karach można przeczytać na stronie https://odkupodszkodowania.pl/odpowiedzialnosc-karna-za-wyludzanie-odszkodowan-z-ubezpieczenia-oc/

Art. kodeksu karnego 186 par. 1 i art. 298 par. 1 mówią o karach za oszustwa ubezpieczeniowe. Przykładów takich oszustw jest bardzo dużo, niektóre z nich są małe a niektóre naprawdę na wielką skalę. Prędzej czy później każda taka sytuacja jest odkryta i każdy oszust otrzymuje zasłużoną karę.
Ubezpieczony najpierw zgłasza szkodę, nie wie, że każdy taki przypadek jest bardzo dobrze sprawdzany przez ubezpieczycieli. W przypadku, gdy zaistnieje choć jeden mały cień jakichkolwiek niezgodności i przypuszczeń o oszustwie, firmie ubezpieczeniowa zaczyna się wtedy bronić.
Ubezpieczyciele takie przypadki zgłaszają na policję, wtedy zaczynają się przesłuchania i podejrzenia a w przypadku gdy oszustwo wychodzi na jaw, ubezpieczony zostaje solidnie ukarany. Znane są przypadki oszustw ubezpieczeniowych na wielka skalę, wszystkie one prędzej czy później zostają odkryte i ukarane. Niektóre takie przypadki to przypadki całych mafii trudniących się również procederem wyłudzania odszkodowań. Nic dziwnego, że towarzystwa ubezpieczeniowe bronią się przed oszustami, muszą przecież dbać o swoje interesy i starają się robić to jak najlepiej. Specjalni analitycy sprawdzają dokładnie i analizują  każdy przypadek.

Towarzystwa ubezpieczeniowe też mają się gdzie poskarżyć a w przypadkach trudnych też nie chcą być okradane. Czasami narzekamy na towarzystwa ubezpieczeniowe, że mało płacą za szkodę, że chcą nas  oszukać, że nie są solidni wobec naszego przypadku. Osoba ubezpieczona ma gdzie się poskarżyć i ma sposoby na ukaranie nieuczciwych ubezpieczycieli. Pamiętajmy jednak również o drugiej stronie medalu, że zdarzają się ubezpieczeni, którzy chcą oszukać ubezpieczyciela. W interesie każdego i ubezpieczonego i ubezpieczyciela powinno być dbanie o dobro interesu każdego z nich.
Ekstremalne przykłady jednak się zdarzają, dlatego pamiętajmy, że zawsze są oszuści ukarani tak samo jak ukarani są nieuczciwi ubezpieczyciele.

Ubezpieczenia oc wciąż rosną, ceny ich są bardzo duże a i odszkodowania z oc również niemałe. Oszustwa ubezpieczeniowe są znane od lat i od wielu lat walczy się z nimi raczej już skutecznie.
Czasami wnioski ubezpieczonych są lekko przesadzone, wtedy takie sytuacje też są dobrze sprawdzane przez przedstawicieli firm ubezpieczeniowych. Wyłudzenie odszkodowania z oc zawsze kończy się karą, czasem mniejszą czasem większą, ale jest to przestępstwo ścigane i karalne. Jest to zwykłe oszustwo i karze się je karą, którą należy ukarać oszustów.

Post Author: meganews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *