Jak i gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód w UK?

21

Według szacunków, na stałe w Wielkiej Brytanii przebywa nawet ponad 600 tysięcy polskich imigrantów, którzy w większości ruszyli tam po tym, jak Polska została członkiem Unii Europejskiej. Wiele osób zdecydowało się pozostać na Wyspach na stałe. Wówczas bardzo częstym zakupem staje się samochód. Kupują je też osoby, które przebywają tam czasowo, ale auto jest im niezbędne do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Sam zakup samochodu nie jest w UK dużym wydatkiem w porównaniu z Polską. Raz, że zarobki tam są wyższe, a dwa, takie same samochody używane są w Wielkiej Brytanii często tańsze niż w Polsce. Dużo bardziej znaczącym wydatkiem jest zakup ubezpieczenia, szczególnie odpowiednika naszego OC. Warto zastanowić się dobrze nad wyborem auta, gdyż będzie to miało znaczny wpływ na wysokość ubezpieczenia. A to może nierzadko przekroczyć ceną samochodu, jeśli zakupiło się stare i mało ekonomiczne auto.

Jak ubezpieczyć samochód w UK?

Z grubsza rzecz biorąc ogólne zasady są podobne do tych obowiązujących w Polsce, ale oczywiście szczegółami się różnią. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, do jakiej grupy ubezpieczeniowej należy interesujące nas auto. Pewne marki i modele będą miały niższe kwoty ubezpieczeń. Tak samo, jak w Polsce, koniecznie należy rozważyć oferty wielu ubezpieczycieli. Na rynku brytyjskim również działa wiele internetowych porównywarek cen ubezpieczeń. Na jego kwotę wpływa wiele czynników, spośród których wiele jest identycznych, jak w Polsce. Warto je znać, aby wiedzieć, jak ubezpieczyć samochód w UK i nie wydać na ten cel wiele pieniędzy. Są to między innymi:

  • zagraniczne prawo jazdy (warto wymienić polskie na brytyjskie)
  • opłata z góry za rok jest tańsza,
  • polisa comprehensive,
  • wspólne ubezpieczenie z partnerem lub małżonkiem,
  • ubezpieczenie się z doświadczonym kierowcą,
  • liczba jeżdżonych mil,
  • wyposażenie antywłamaniowe

Oczywiście, tak jak i w Polsce, znaczny wpływ na wysokość składki ma bezwypadkowa jazda. W Wielkiej Brytanii odpowiednikiem polskiej zniżki jest tzw. „no claim bonus”. Im ostrożniej jeździmy, tym niższe ubezpieczenie w kolejnych latach.

Gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód w UK?

Jak wspomniano wyżej, warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń samochodowych. Na rynku brytyjskim jest ich równie dużo, jak w Polsce. Warto również sprawdzić witryny internetowe ubezpieczycieli, którzy nie współpracują z porównywarkami, aby nie przegapić być może najlepszej oferty. Warto dowiedzieć się też, które towarzystwa ubezpieczeniowe honorują zniżkę z Polski. Szczególnie duże międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe, które działają i na polskim i na brytyjskim rynku, mogą uwzględnić bonusy za bezwypadkową jazdę. Biorąc pod uwagę to, jak drogie potrafi być obowiązkowe ubezpieczenie kierowcy na Wyspach Brytyjskich, warto o tym pamiętać, a być może uda się zaoszczędzić wiele pieniędzy. Szukając informacji, gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód w UK, warto też zajrzeć na polskie strony i portale. Na rynku Brytyjskim działa wielu polskich pośredników, którzy sprzedają ubezpieczenia. Również, gdy nie zna się dobrze angielskiego, warto skorzystać z pośrednictwa lub pomocy.

Post Author: meganews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *